Asukoht

Tallinna Polütehnikumi õpilaskodu asub Mustamäel, Sõpruse pst. 184, III korrus, Tallinn 13424.
Trollid 2,3,4,9; peatus Linnu tee
Buss 28; peatus Linnu tee

Kontakt

Õpilaskodu majutusjuht on Sirje Teinveld.
Õpilaskodu e-posti aadress: opilaskodu@tptlive.ee.
Õpilaskodu telefon 59182224.

Majutamine

Õpilasi majutatakse Tallinna Polütehnikumi direktori käskkirja alusel. Esmakursuslastele määratakse koht õpilaskodus üldnimekirja alusel lähtudes vastuvõtudokumentides märgitud soovist saada koht õpilaskodus, vastuvõtudokumentidega koos esitatakse ka õpilaskodu koha sooviavaldus. Esmajärjekorras majutatakse põhihariduse baasil päevases õppes õppijaid. Vabade kohtade olemasolul on võimalik majutada keskhariduse baasil päevases õppes õppijaid. Õppeperioodil kestel saab erandjuhtudel esitada avalduse vabanevatele kohtadele, sellisel juhul tuleb kirjutada paberkandjal avaldus direktori nimele ning esitada see õppeosakonda, õppealadirektorile.

Õpilaskodus on kahe- ja kolmekohalised toad. Boksis on kaks kahest tuba või üks kolmekohaline tuba, kööginurk (pliit, külmkapp), tualett ja dušinurk.

Voodipesu, tekid, padjad ja päevatekid on õpilaskodus olemas. Voodipesu vahetamine toimub kaks korda kuus majutusjuhi poolt kehtestatud korras. Õpilaskodust lahkudes peab õpilane tagastama voodivarustuse majutusjuhile ja lõpetama üürilepingu.

Õpilaskodusse elama tulles sõlmitakse üürileping ja toa üleandmise-vastuvõtmise akt. Toa üleandmis-vastuvõtmisaktis fikseeritakse õpilaskodult ülevõetav vara ning kinnitatakse seda mõlemapoolsete allkirjadega. Kui õpilane ei soovi enam õpilaskodus elada, siis teatab ta sellest õpilaskodu majutusjuhile ning ta arvatakse õpilaskodu elanike nimekirjast välja.

Koolist lahkuvad ja kooli lõpetavad õpilased on kohustatud koheselt vabastama koha õpilaskodus

Õpilased, kes on otsustanud elada õpilaskodus, peavad kinni pidama hoone valdaja, Tallinna Tööstushariduskeskuse, poolt kehtestatud sisekorraeeskirjadest.

Õpilaskodu teenuste hinnakiri tugineb hoone valdaja poolt kehtestatule ning on 2017/2018. õppeaastal järgmine: kohatasu 35 eurot kuus, millele lisanduvad kommunaalmaksud (elekter, vesi) mõõdikute alusel.

Pesu pesemine, kuivatamine ja triikimine õpilaskodu pesuruumis 2 eurot ühe pesemiskorra kohta (summa lisatakse üüriarvele). Kaotatud võtme/uksekaardi dublikaadi tegemine on tasuline, vastavalt valmistamise hinnale.

Õpilaskodu teenuste eest tasumine toimub pangaülekandega vastavalt Riigi Tugiteenuste Keskuse  poolt esitatud arvetele.

Lisainfo:

  • Sisustus (voodi, kapid, laud, toolid), tekid, padjad ja voodipesu on õpilaskodus olemas.
  • TV/internetiühenduse saamiseks on võimalik sõlmida leping STV-ga või kasutada muid juhtmevabasid teenuseid.
  • Kaasas peavad olema käterätikud ja hügieenitarbed (sh WC-paber) ning siseruumides kasutatavad jalanõud.
  • Soovitav on kaasa võtta elementaarsed esmaabitarbed (nt plaastrid, külmetusravimid,  isiklikud ravimid jm). Meditsiinilist abi annab kas Tallinna Polütehnikumi meditsiiniõde või kiirabi.
  • Õpilaskodus ei toitlustata, kööginurgas on olemas vajalik tehnika söögi valmistamiseks ja säilitamiseks. Kaasas peavad olema õpilasele vajalik komplekt lauanõusid (tass, taldrik, nuga-kahvel jm) ja pott/pann, milles saab vajadusel toitu valmistada.