02 märts

Tallinna Polütehnikumi veebruarikuu oli pühendatud Eesti Vabariigi 98. aastapäevale ning sel kuul asetleidvad sündmused olid koondatud ühise pealkirja alla: aktiivne veebruar ehk ei passiivsusele. Aktiivse veebruarikuu eesmärk oli motiveerida õpilasi olema aktiivsem ühiskonnaliige nii koolielus kui ka ühiskonnas tervikuna. Kogu veebruarikuu jooksul toimusid erinevad avalikud loengud, peeti maha Eesti-temaatiline viktoriin, tähistati sõbrapäeva ja käidi koos ekskursioonil.

Veebruarikuu sündmused algasid 12. veebruaril, mil toimus esimene avalik loeng, selleks oli MTÜ Eesti Noorteühenduste Liidu loeng „Noorte aktiivsus ühiskonnas“. 15. veebruaril tähistasime sõbrapäeva. Sel päeval said esimesed 100 kooli saabujat endale loosisüdame, millega sai osaleda loosis ning lisaks oli kõigil südameomanikel võimalus leida endale kaaslane, otsides sama loosinumbriga koolikaaslast. Traditsiooniliselt oli avatud ka sõbrapostkast, kuhu sai oma sõbrale häid soove jätta. 19. veebruaril toimus ekskursioon Tartusse. Külastati Kõrgemat Sõjakooli ja käidi ekskursioonil KGB Kongide Muuseumis. Ekskursioonist oli võimalik osa võtta kõigil õpilastel, kellel oli õppetööga kõik korras. 19. veebruaril toimus kooliseinte vahel Tagasi Kooli projekti raames ETV töötaja Piret Jürmani külalistund teemal „Kuidas sünnib telesaade?“. 22. veebruaril esines kooli aulas programmeerija ja ettevõtja Andrei Korobeinik. 26. veebruaril selgusid Eesti-teemalise viktoriini võitjad, kelleks osutusid Dagne Mahoni (I koht, TT-15), Marko Mängel (II koht, IT-14E) ja Georgi Dubrovin (II koht, AA-13), Helen Utšenikov (III koht, IT-14E). Veebruarikuu sündmused lõppesid 29. veebruaril, mil toimusid viimased avalikud loengud. Kooli aulas esinesid IT-spetsialist Heiti Kender ning Riigikogu liige, ajakirjanik ja saatejuht Viktoria Ladõnskaja.

Kampaaniat „Ära ole passiivne“ ja selle raames toimunud viktoriini korraldas õpilasesinduse õigus- ja sotsiaaltoimkond (Ruslan Miklasevics, IT-14E)
Sõbrapäeva korraldas õpilasesinduse kultuuritoimkond (Sandra Sander, IT-14E).

Kaisa Liimets
Huvijuht

veebruar2016

Plakat: Dagne Mahoni (TT-15E).