22 märts

15. – 17. märtsini 2018 viibisid õpetaja Ege Meister ja kolm õpilast Kelly Olvi (AA-15), Johanna Martsoo (TA-15) ja Renate Kurs (TT-15T) Brüsselis Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee poolt korraldataval noortekohtumisel „Sinu Euroopa, Sinu arvamus!“. Igast liikmesriigist osales sellel kohtumisel üks kool, Eestist oli see au Tallinna Polütehnikumil, kohal oli kokku 99 õpilast ja 34 õpetajat ning lisaks veel delegatsioonid kandidaatriikidest Albaaniast, Makedooniast, Montenegrost, Serbiast ja Türgist. Kohtumise teema oli välja kasvanud Euroopa kultuuripärandi aasta teemast ja selleks oli: “United in diversity: a younger future for European culture – Can European Youth take European Culture to Heart?”. (Erinevus rikastab: Euroopa kultuuri noor tulevik – kas Euroopa noored suudavad võtta Euroopa kultuuri südamega?).

Kohtumise raames toimus kaks plenaaristungit, kus esinesid tervitusega hr. Georges Dassis, EESC president ja hr. Gonçalo Lobo Xavier, EESC asepresident, kes oli ühtlasi kogu kohtumise juht. Noortele esinesid veel Europa Nostra peasekretär pr. Sneška Quaedvlieg-Mihailović ja noor Kreeka-Belgia näitlejanna Daphne Patakia. Lisaks toimus ka mitmeid töötubasid ja erinevates rahvusvahelistes töörühmades koostati pöördumised Euroopa Nõukogule noorte paremaks kaasamiseks aruteludesse ja otsuste tegemisse. Töötubade teemadeks olid näiteks: „The opportunity of discovering other cultures through travelling“ (Võimalus reisides avastada teisi kultuure), „Preserve culture, learn from the past and use it to build the future“ (Säilita kultuuri, õpi minevikust ja kasuta seda tuleviku ehitamiseks), „Experiment with culture“ (Eksperimenteerimine kulutuuris). Need kolm ettekannet said enim hääli ja edastatakse Euroopa Nõukogule ja Euroopa Parlamendile tutvumiseks.

Samal ajal kui õpilased osalesid töötubades, kohtusid õpetajad küberkaitsega tegelevate inimestega ja külastasid Euroopa Ajaloo Maja. Kohtumine lõppes meeleoluka kontserdiga, teiste seas astusid üles ka meie õpilased, kelle esitatud Kaera-Jaan tõi tantsupõrandale hulgaliselt noori teistest riikidest. Viimasel päeval oli meil suurepärane võimalus jalutada mööda Brüsselit, teejuhiks Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee ning regioonide komitee eesti keele kirjaliku tõlke osakonna juhataja hr. Aivar Paidla. Äärmiselt huvitava ja sisutiheda jalutuskäigu ajal saime väga palju uut ja põnevat infot nii Brüsseli kui ka EL ajaloo ja tänapäeva kohta.

Ege Meister
projektijuht

 

Fotod kohtumise FB lehelt: Your Europe, Your Stay