16 okt.

7. -11. oktoobrini 2013 toimus Euroopa Liidu üldharidusalase koostööprogrammi Comenius projekti nr. 2012-0022-COM06-PA-44 „Academy of Multiple Intelligence“ raames järjekordne töökohtumine, seekord oli võõrustajakooliks Tallinna Polütehnikum, külalisteks 22 õpetajat ja 13 õpilast seitsmest erinevast Euroopa riigist ja koolist. Tutvustasime oma koolimaja, külalistel osalesid erinevates koolitundides; trükieriala neiud korraldasid õpilastele võtmete meisterdamise töötoa, lisaks oli igaühel võimalik trükikojas endale järgmise aasta kalender valmis teha. Riikide koordinaatorid arutlesid toimunud ettevõtmiste üle ning planeerisid järgmiseid kohtumisi, lisaks tutvustati kolleegidele mitmeid viise, kuidas paremini ära kasutada õpilaste erinevaid osaoskusi. Tutvustasime külalistele meie vanalinna, Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi, käisime külas Gustav Adolfi Gümnaasiumis ja Laulasmaa Koolis. Laulasmaal oli meil suurepärane võimalus külastada avalikkusele veel suletud Arvo Pärdi muuseumi. Üks päev oli pühendatud Lõuna-Eestile – ronisime Munamäe torni, Õõbikuoru vaatetorni, uurisime, kuidas töötab Ööbikuoru vesioinas, lisaks oli meil võimalik tutvuda ka Rõuge Noortekeskuse tööde ja tegemistega.

Nädal, täis asjalikke ja huvitavaid kohtumisi, uusi sõpru ning kauneid sügispilte, möödus linnulennul. Järgmisene projekti kogunemine on 2014. aasta jaanuaris Hollandis, Nijkerkis (Christelijke Basisschool “Holk”).

Siinkohal tahaksin tänada kahte trükitehnoloogia kolmanda kursuse õpilast – Gristel Jaanust ja Joanna Ivaskit, kes kogu selle nädala jooksul olid suureks abiks, aidates kõigel silma peal hoida ja töötubasid korraldada.

Ege Meister
Projektijuht

Projekti kohta loe lähemalt siit.

Foto: Rain Tirul. Osalejad koolimaja ees.