09 apr.

28. märts – 6. aprill 2014 toimus Rumeenias, Petrosanis Euroopa Liidu üldharidusalase koostööprogrammi Comenius projekti nr. 2012-0022-COM06-PA-44 „Academy of Multiple Intelligence“ raames  järjekordne töökohtumine, kus seekord osalesid õpetaja ja projektijuht Ege Meister ning sotsiaalpedagoog Karin Peerna koos kahe trükitehnoloogia ja kahe arvutieriala õpilasega.

Käesolevas Comeniuse projektis osalevad kaheksa riigi õpilased, lisaks Eestile veel ka Portugali, Saksamaa, Türgi, Bulgaaria, Rumeenia, Hollandi ja Kreeka õpilased; seekordne kokkusaamine oli selle projekti viimane kohtumine koos õpilastega. Projektis osalejaid vastuvõttev Petrosani kool oli näinud paju vaeva ning koostanud kokkutulnutele väga huvitava ja mitmekesise programmi alates tundide külastamisest kuni karnevalini välja, lisaks oli meil hea võimalus tutvuda kohalike vaatamisväärsustega: käisime 1382 m kõrgusel asuvas iidses kindluses Cetate Deva, Hundeoara lossis, külastasime kohalikku spordikooli Colegiul Na?ional Sportiv “Cetate”, mille uhkuseks on Rumeenia kuulsad sportvõimlejad nagu näiteks Nadia Elena Com?neci ning kuna piirkond, kus me viibisime on rauakaevanduspiirkond, siis külastasime loomulikult ka kaevandusmuuseumi.

Nädal möödus kiiresti ning oligi käes aeg projekti lõputseremooniaks, mis seekord toimus Petrosani linnavalitsuse saalis koos kohalike maakonnakoolide juhtide ning linnavalitsuse ametnikega. Lõputseremoonial esitati kõikide osalevate riikide videotervitused, meie koolist oli tervituse kokku pannud Risto Hännikäinen (FS-12). Kõik kohalolnud õpilased said AMI (Academy of Multiple Intelligences“) diplomi ja lõpumütsi, projektijuhid aga tänukirjad ja Petrosani aumedalid.

Käesolev projekt on kohe-kohe lõppemas, kuid kindlasti ootavad meie õpilasi ees uued kohtumised teiste Euroopa riikide õpilastega juba järgmiste projektide raames.

Projekti kohta vaata lähemalt siit.

Ege Meister
Inglise keele õpetaja ja projektijuht

Foto: Ege Meister, erakogu.