01 märts

Tallinna Polütehnikumis oli Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud teemanädal.

Teemanädala raames oli esimese sündmusena kavas Eesti diplomaadi ja pedagoogi Jüri Trei loeng teemal „Eestlased Peterburis“. Kaasahaarav, meeliköitev ja silmaringi avardav loeng, täispikitud rohkem- või vähemtuntud faktidega koos Jüri Trei elava ja vaimuka esitusega andis aastapäevanädalale asjakohase avalöögi.

Teiseks inspireerivaks külaliseks oli meie koolis Eesti Kunstiakadeemia professor ja filosoofia doktor David Vseviov, kelle ettekanne kandis pealkirja „Ajalugu ja meie“. Professor Vseviov selgitas läbi tuttavate näidete ajaloo keerukaid seoseid ja vaatenurga muutusi, kirjeldades põnevalt rahvust ja rahvustunde tekkimist, avardades oma loenguga vaadet meie tänasele olemisele ehk homsele ajaloole.

Neljapäeval, 21.veebruaril käis meie kooli ajalooring “Huvituja” külastamas Eesti Vabariigi ajalugu kõige mastaapsemalt käsitlevat suurnäitust “Iseolemise tahe” Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis, kus õpilased said ülevaate Eesti ajaloost alates 1917. aastast kuni pöördeliste sündmusteni 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses. Ekspositsiooni kandavaks teemaks on vabaduse idee – seda nii riigi kui inimese tasandil. Iseolemise tahte võimalikkus ja võimatus, kestmine ja muutumine läbi 20. sajandi kuni kaasajani välja on aines, mis puudutab meist igaüht. Lisaks ohtrale fotomaterjalile nägime unikaalseid esemeid ning ajaloolisi materjale. Haruldased filmikaadrid rikastasid kogu väljapanekut.

Teisipäeval, 26. veebruaril oli meie koolis külaliseks Eesti poliitik, õigusteadlane ja jurist Igor Gräzin, kelle loeng oli pealkirjastatud “Kui palju on Eesti kooliajaloos tõtt ehk miks orjaaega kunagi ei olnud.” Rikkalike näidete ja rohkete küsimuste-vastustega kohtumine nii ajaloo kui ka paljude päevapoliitiliste teemadega oli väga isikupärane ja värvikas.

Teemanädalale sai ilus punkt pandud meie kooli tublide õpilaste tänuüritusega 27. veebruaril.

  

  

Fotodel: Teemanädala ettevõtmised. Rain Tirul.