29 apr.

17. – 23. aprillini 2016 viibisid energeetika ainete õpetaja Natalja Popova ja projektijuht Ege Meister Erasmus+ projektiga nr. 2014-1-EE01-KA102-000090) “Avardades piire – ECVET rakendamine õpirändes” (APPI) Tšehhis Stredni prumyslova skola, Obchodni akademie a Jazykova skola s pravem statni jazykove zkousky Frydek-Mistek koolis, sõidu eesmärgiks oli tutvumine nii meie õpilaste praktikabaasiga kui ka partnerkooliga. Tegusa nädala jooksul külastasime mitmeid elektroonika ja automaatika õppetunde, viibisime erinevates praktikatundides, samuti oli meil hea võimalus tutvuda keeleõpetuse tundidega. Kahes vene keele tunnis tutvustasime Eestit, meie haridussüsteemi ja meie kooli ning lisaks õpetasime sealstele õpilastele ka natuke eesti keelt. Küsalskäigu ajal toimusid ka Tšehhi partnerkooli juhtkonnaga läbirääkimised Tallinna Polütehnikumi õpilaste järgmise õppeaasta praktikavõimaluste üle. Töise aja kõrvalt näitasid vastuvõtjad lahkelt ka oma kodukanti ja selle vaatamisväärsusi, kuna meid saatvad õpetajad olid erinevad, siis andis ka iga väljasõit omakorda võimaluse jagada kogemusi ja vahetada muljeid Eestis ja Tšehhis levinud õppemeetodite ja -võimaluste üle. Kokkuvõttes võib öelda, et kogu lähetus läks väga hästi korda: leidsime endale häid mõttekaaslasi ning saime hulgaliselt ideid, mida oma igapäevases töös rakendada.

Projekti kohta loe lähemalt Erasmus+ õpirände kaudu piiride avardamise projekt.

Ege Meister
projektijuht

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto. Ege Meister, erakogu. Partnerkooli direktoriga.