18 apr.

Meie kooli õpetajad Maike Tubin ja Andrei Rudz koos üheksa õpilasega viibisid 4. – 13. aprillini 2018 uue Erasmus+ projekti nr. 2017-1-PL01-KA201-038758 „Efektywna współpraca w edukacji szkolnej zorientowana na rozwój technologiczny (Efficient cooperation in school education focused on technological development) ehk EDUTECH töökohtumisel POLITECHNIKA SLASKA’s (Sileesia Tehnikaülikool), Gliwices, Poolas. Kohtumisel osalesid lisaks vastuvõtvale tehnikaülikoolile veel õpetajad ja õpilased kohalikust põhikoolist ja kutsekoolist ning partnerid Prantsusmaalt UNIVERSITE DE LORRAINE ja Lycée Jeanne D’Arc, Nancyst.

Nädala jooksul külastati kohalikke õppeasutusi ja Sileesia Tehnikaülikooli, osaleti erinevates põnevates töötubades ja loengutes: 3D-printimine, automaatika, füüsika- ja keemiakatsed, külastati erinevaid muuseume: Sileesia muuseum Katowices, Raciborzi geodeesiajaam, Krakowi ajaloomuuseum, Gliwice raadiojaam, Zabrze kaevandus ja Rudy raudteemuuseum ning lisaks sellele oli kõigil projektikohtumisel osalejatel suurepärane võimalus saada osa giidiga ekskursioonist imelises Krakowi vanalinnas.

Järgmine kohtumine toimub käesoleva aasta sügisel Tallinnas, Tallinna Polütehnikumi ja Tallinna Tehnikaülikooli koostöös.

Projekti kohta vaata lähemalt siit.

Foto: Maike Tubin. Meie õpilased Sileesia Tehnikaülikooli ees.