25 mai

28. aprillist – 9. maini 2015 viibisid meie kooli õpetajad Kaupo Nõlvak, Ege Meister ja Illimar Lõiv ning 12 multimeedia-, fotograafia- ja IT-eriala õpilast Erasmus+ projekti No 2014-0025-KA201-25 “Successful Social Entrepreneurs and Active Citizens” raames Portugali partnerkoolis Associação para a Educação e Valorização da Região de Aveiro – AEVA. Selle kümne päeva jooksul osalesid õpilased peaaegu kõikides portugali keele tundides ning juba teisel nädalal suutsid nad ennast piisavalt hästi portugali keeles arusaadavaks teha, see oli tegelikult ülimalt kasulik, kuna sealsete vastuvõtvate perede emad-isad teisi keele ei rääkinud. Siiski suutsid portugallased, vaatamata keelebarjäärile, teha meie õpilaste elu nii koduseks, et lahkumine nendest oli raske. Veel tutvusime kooliga, külastasime laboreid ja töökodasid, õpilased osalesid ka ettevõtluse aluste tundides ning mitmetes muudes erialatundides. Meie külastuse viimasel päeval toimus projekti suurüritus – miilijooks. Meie õpilaste ülesandeks oli osalemine toetusgruppides raja ääres ja raja erinevates punktides ning fotograafid tegid kogu ettevõtmisest meeleoluka fotoreportaaži.

Protugali partnerkool tuleb meie juurde vastukülaskäigule 2016. aasta maikuus.

Ege Meister
projektijuht

IMG_3183

Fotol: Koos vastuvõtjatega.