08 mai

Slovakkias, Handlovàs toimus 22. kuni 28. aprillini 2018 meie kooli poolt koordineeritava Erasmus+ strateegilise koostööprojekti KA2 nr. 2017-1-EE01-KA202-034920 „World in front of the camera – roaring, emotional, delightful” esimene töökohtumine. Tallinna Polütehnikumist osalesid kohtumisel projektijuht Ege Meister ja õpetaja Rain Tirul ning viis fotograafiaeriala õpilast.

Projektikohtumisel moodustati rahvusvahelised grupid, kellega käidi koos pildistamas, otsides loodusest ja arhitektuurist erinevaid tähti, millest moodustuksid üldtuntud lausungid ja mõtteterad, samuti käidi fotostuudios, kus stilisti abiga tehti fotod omakujundatud ajakirjakaane jaoks. Zvolles külastasime kohalikku kunstikooli, kus – kasutades erinevaid tehnikaid – miksiti kokku foto ja taustavärvid; tulemuseks olid väga imepärased pildid. Kuna Handlovà näol on tegemist vana söekaevanduspiirkonnaga, siis loomulikult viidi meid vaatama ka kaevandusmuuseumi, kus lisaks põnevale ümbrusele oli õpilastel vaja täita ka erinevaid kohaliku fotograafi antud ülesandeid, saades temalt hiljem valminud ülesandele konstruktiivset tagasisidet.

Töine projektikohtumine lõppes meeleoluka näitusega, kus olid üleval nii kõikide riikide õpilaste poolt kodus valminud fotod kui ka nädala jooksul kohapeal tehtud parimad tööd.

Järgmine projektikohtumine toimub 07. – 13. oktoobril 2018 Hollandis.

Ege Meister
Projektijuht

Foto. Ege Meister, erakogu. Meie grupp Slovakkias.

Projekti kohta vaata lähemalt siit.