22 dets.

Kolmapäev, 15. detsember.

Tere tulemast tagasi koju, Relika ja Kris!

Võistlused on lõppenud ja on aeg teha kokkuvõtteid. Teist korda toimunud EuroSkills võistlused (esimesed peeti kaks aastat tagasi Hollandis) olid Eesti jaoks edukad: üldises punktiarvestuses sai Eesti 27 riigi seas hinnatava 10. koha, kokku toodi koju 3 kuld-, 1 hõbe- ja 3 pronksmedalit ning lisaks veel 2 medalit meisterlikkuse eest.

Tallinna Polütehnikumi võistlejad olid väga tublid, kuigi nad ise oma tulemustega rahule ei jäänud, siis teistele huvilistele jagavad Relika ja Kris tulevasteks võistlusteks kindlasti kasulikke soovitusi ja nõuandeid. Ühe kogemuse võrra rikkamad on nad ikkagi ja mis peaasi, sellist kogemust niisama lihtsalt kusagilt osta ega hankida ei ole võimalik.

Aeg on valmistuda aga uuteks väljakutseteks: tulemas on WorldSkills 2011 võistlused Inglismaal ja EuroSkills 2012 võistlused Belgias. Kutsun neil võistlustel (eelnevalt tuleb läbida vahevõistlused nii Eestis kui ka külalisena naaberriikide kutsevõistlustel) osalema kõiki õpilasi, kellel on julgust ja kes on valmis võtma vastutust.

Teile, Relika ja Kris, aitäh julge esinemise eest EuroSkills 2010 võistlustel, jõudu teile edaspidiseks!

Kohtumiseni WorldSkills 2011!

Enn Kerner
Trükitehnoloogia õppesuuna juhataja.

 

Reede, 10. detsember.

Võistluste esimene päev 9.12.2010.

Nüüd peab hakkama saama ise, olles üksi! Kellelegi peale enda loota enam ei saa, kaasasõitnud meeskonnakaaslased ja juhendaja võistlejatega suhelda ei tohi. Kutsevõistlused on hea proovikivi enda oskuste ja kompetentside hindamiseks, tegevuste ja plaanide analüüsimiseks, nüüd on vaja vaid meeldetuletada kõik olulised teemad kooli erialatundidest ja õppepraktikalt.

Võistlustules on Relika Viilas ja Kris Avis esindades Tallinna Polütehnikumi!

Jõudu pingutamiseks ja head eneseületamist!

Lissabon
Enn Kerner

 

 

Neljapäev, 9. detsember.

Kui Sa oled noor ja õpihimuline, siis tänapäeval on Sulle lahti kõik teed! Sa saad ennast proovile panna rahvusvahelisel kutsevõistlusel ja võrrelda oma oskusi ja kompetentse teiste omaealistega.
 
2009 a. sai püstitatud eesmärk: saata WordlSkills 2011 võistlustele Tallinna Polütehnikumi esindaja.

Osaliselt oleme püstitatud eesmärgi juba täna täitnud, sest kaks meie kooli tublit noort spetsialisti: Relika trükitehnoloogia ning Kris arvutite ja arvutivõrkude erialalt kaitsevad Eesti ja Tallinna Polütehnikumi au Lissabonis toimuval EuroSkills 2010 võistlusel.

Võistluste pidulik algus oli 8.12.2010. Esindatud on ligi 50 erinevat eriala ja üle 500 noore spetsialisti, kes kõik on eakaaslased, kes tulevad erinevatest kultuuridest, kuid ühe eesmärgiga olla oma eriala PARIM!
 
Kui vähegi täna pingutada ja tuletada meelde, et õpid endale ja mitte kellelegi teisele, siis võib-olla järgmine kord on Sinul au olla meie kooli esindaja!
 
Jõudu pingutamiseks ja head eneseületamist!
Lissabon
Enn Kerner