16 apr.

3. – 6. aprill 2014 toimus Tallinnas, Viru Keskuses Baltimaade suurim fotofestival „I AM Photographer“, kus vabatahtlikena olid abiks Tallinna Polütehnikumi fotograafiaeriala õpilased.

Viiendat korda toimunud rahvusvaheline fotofestival „I AM Photographer“ on ettevõtmine, mis seob ühtseks tervikuks nii pulma-, portree- kui ka loodusfoto konkursid. Võistlusele on igal aastal oodatud oma töödega osalema fotograafid üle kogu maailma; käesoleval aastal esitas 29 riigi 366 fotograafi konkursile kokku 1864 tööd, lõpphindamisele pääses nendest 300 parimat.

Lisaks tööle vabatahtlikena oli õpilastel võimalik osaleda ülemaailmselt tuntud ja hinnatud pulmafotograafide David Beckstead`i (USA) ja CM Leung`i (Hongkong) ning loodusfotograaf Roy Mangersnes`i (Norra) töötubades ning kuulata konkursi žürii liikmete – maailma parimate pulma-, portree- ja loodusfotograafide – loengud.

Auhinnagalal viis õhtujuht Mart Sander läbi fotograafia ajaloo teemalise viktoriini, mille võitis Tallinna Polütehnikumi fotograafiaõpilaste (Tiina Mõniste, Merili Reinpalu, Maike Tubin, Joanna Jõhvikas, Kristi Kullerkupp, Liisi Päeva ja Sadu-Triste Juurikas) võistkond. Lisaks kutsuti lavale ka nende saalis viibiv erialaõpetaja Rain Tirul, kes sõnas lühidalt: “Hea meel on siin olla, kuna mul on nii toredad õpilased!” Õpilaste jaoks kaasnes võiduga veel mitmete tuntud fotograafide tunnustav õlale patsutus ja salajane soov seista ka järgmisel aastal laval, kuid siis juba fotovõistluse võitjatena.

Fotol: Festivali laval. Foto autor Aivar Pihelgas.