28 nov.

21. – 22. november 2013. Tallinna Polütehnikumi korraldatud kutsevõistlus “Trükis 2013” tõi ühiselt võistlema graafilise disaini ja trükitehnoloogia õpilased ja tudengid üle kogu Eesti.

Võistlustööks oli Balbiino uue pulgajäätise „COOL” pakendi kujundus, parimaks tunnistati Tartu Kõrgema Kunstikooli õpilase Tuuli Laumetsa töö. Tuuli Laumets tuli esikohale ka kõrgkoolide üldarvestuses, peavõidu tõi neiule tiitel “Parim pakend”. Ametikoolide arvestuses oli parim Joonas Tensig Tartu Kunstikoolist, temalt valmis ka uuele jäätisele parim plakat. Tehniliselt parim oli Peeter Tvauri Tartu Kunstikoolist. Parim loominguline lahendus jäätisepakendile oli aga Yana Tkachukil Narva Kutseõppekeskusest. 
 
Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk kinnitas, et võitis jäätisemeistrite lemmik, lisades samas, et kõik võistlustööd olid tugevad. “Trükis 2013” peakohtunik Jaanus Eensalu sõnas, et trükitehniliselt oli see väga tugev. Tema sõnul tuleks ka noori rohkem usaldada ja võistlustöid eksponeerida ning kindlasti peaks korraldama rohkem ettevõtmisi, millel oleks praktiline väljund.

Tallinna Polütehnikum korraldas graafilise disaini ja trükiettevalmistusalase kutsevõistluse “Trükis” juba kolmandat korda, järgmine taoline mõõduvõtmine toimub aasta pärast.

Marko Levin
Tallinna Polütehnikumi meediaosakonna juhataja

Vaata pilte meie meie kooli facebooki lehelt.