23 nov.

printouch2016

Pressiteade.

Tallinna Polütehnikum (TPT) korraldab 23.-25. novembril 2016 juba kuuendat aastat rahvusvahelise tasemega kujundusgraafika võistlust Trükis+, mis toob kokku Eesti, Moskva ning Riia kutse- ja kõrgkoolide parimad disainiõpilased. Esimest korda toimuvad samaaegselt Polütehnikumi korraldamisel lisaks Baltimaade esimene trükkalite võistlus Imprint ja 24-tunni fotograafiavõistlus Tallinn 144K.

Võistluste peakorraldaja, TPT meedia erialaosakonna juhataja Marko Levini sõnul on kuuendat aastat toimuv Trükis+ ainus omalaadne rahvusvaheline võistlus Eestis, mis on aastatega kasvanud oodatud sündmuseks valdkonna õppeasutuste seas. „Trükis+ on tõestanud end kõrgetasemelise võistlusena. Tänu sellele on igal aastal tulnud võistlusülesanne mõne tuntud ettevõtte poolt ning võidutööd on läinud ka päriselt kasutusele, nt eelmistel aastatel kujundati pakend Balbiino jäätisele, mis on senini müügis, ka ajakirja Inseneeria värskendatud kaanekujundus tuli meie võistluselt. Meil on ülimalt hea meel, et sel aastal annab võistlusülesande Pimedate Ööde Filmifestival,“ rääkis Levin.

Tänavu toimub TPT algatusel ka Baltimaades esimene trükkalite võistlus Imprint, kus võistlevad trükitehnika õpilased ofset ja digitrüki masinate kasutamises. Tallinna Polütehnikumi trükitehnoloogia õpetaja Aivo Brenneri sõnul on Eesti trükkalite tase maailma mastaabis tänu tasemehariduse olemasolule väga hea. „Trükitehnoloogia on väga spetsiifiline ala ning akadeemilisi asutusi, kus seda õpetatakse, ei ole maailmas tegelikult üldse palju. Samuti ei peeta just tihti trükkalite võistlusi – enamasti on need siseriiklikud, kuid aeg-ajalt korraldatakse ka trükkalite Euroopa ja maailmameistrivõistluseid. Imprint on esimene trükkalite võistlus Baltimaades,“ lisas Brenner.
Lisaks toimub õppuritele esimest korda ka 24-tunni tänavafotograafia võistlus Tallinn 144K, mis korraldatakse rahvusvaheliste fotovõistluste formaadi eeskujul. Kõikidele osalejatele antakse ülesandeks ühe Tallinna piirkonna omanäoline kujutamine teatud teemal ning ülesande täitmiseks antakse kokku 27 tundi – 24 tundi pildistamiseks ja 3 tundi töötlemiseks.

Kolmel võistlusel osaleb kokku ligi 50 tudengit ja õpilast Eesti Kunstiakadeemiast, Kuressaare Ametikoolist, Moskva Trükikoolist, Narva Kutseõppekeskusest, Riia Kunstikoolist, Riia Tehnikakoolist, Tallinna Polütehnikumist, Tartu Kõrgemast Kunstikoolist, Tartu Kunstikoolist ja Tartu Kutsehariduskeskusest.
Peakorraldaja Marko Levini sõnul on võistluste eesmärk kokku tuua nende erialade õpilased ja õppeasutused õpetajatest juhtkonnani ning julgustada tihedamat koostööd kutse- ja kõrgkoolide vahel erinevatest riikidest. “Prin(t)ouch on koht, kus tulevad kokku Eesti, Moskva ja Riia kujundusgraafika, trükitehnoloogia ja fotograafia parimad eksperdid ning õpivad üksteiselt, kuidas neid tulevikualasid veelgi paremini homsetele ekspertidele edasi anda,“ kommenteeris Levin.

Prin(t)ouch, mille raames toimuvad kolm võistlust – kujundusgraafika võistlus Trükis+, trükkalite võistlus Imprint ning fotograafiavõistlus Tallinn 144K, – leiab aset kolmapäevast reedeni (23.-25. novembril) Tallinna Polütehnikumi saalis. Võistlustööde esitlus ja võitjate pidulik autasustamine toimub reedel, 25. novembril kell 13.00. Manuses lisatud ka võistluste ajakavad.

Võistluseid korraldab Tallinna Polütehnikum. Võistluste auhinnad on välja pannud Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit, Overall, Abcom, Heidelberg ja Elavad Pildid.

Marko Levin
Prin(t)ouch võistluse peakorraldaja