28 sept.

Ajalooringi “Huvituja” esimene käik sellel õppeaastal toimus teisipäeval, 22. septembril keskaegse Tallinna linnamüürile. Algsest Tallinna 2350 m linnamüürist on tänaseni alles peaaegu 1850 m ning selles on säilinud 26 torni. Meie külastasime neist kolme: Nunnatorni, Saunatorni ja Kuldjala torni, viimasesse pääsesime linnamüüri kaitsekäigu kaudu. Kuldjala tornis vaatasime näitust ,,Igal ühel oma plekk“, kus olid eksponeeritud ühest erakogust pärit nii plekknõud kui ka plekist tarbeesemed ja mänguasjad. Torni teisel korrusel sai näha kunstnik Sirje Maris Horma tööde näitust. Meie külaskäigu lõpetas kunstnik Edgar Valteri raamatuillustratsioonide näitus ja TNK (Tallinna Noorte Klubi) Kodulinna Maja väljapanek Tallinna linnamüüri tornide ajaloost.

Hilja Kattago
Ajalooringi “Huvituja” juhendaja