29 nov.

27. novembril 2012.a. käis Tallinna Polütehnikumi ajaloohuviliste klubi Huvituja külas Tallinnas Madara tänavas asuval Riigiarhiivil. Giid tutvustas õpilastele Rahvusarhiivi struktuuri ning tööd, põnev oli ringkäik kaasaegsesse arhiivihoidlasse ja konserveerimislaborisse. Meie külaskäigu ajaks oli välja valitud huvitavad originaaldokumendid 1920.-1930. aastatest, muuhulgas saime tutvuda meie kooliga seotud dokumentidega, lugeda president Konstantin Pätsile saadetud kaarte ja tervitusi ning võisime uurida ka leiutiste projekte, mis olid kunagisele patendiametile esitatud. Tulevastele uurijatele tutvustati lähemalt arhiivi kasutamise võimalusi ning uurimissaalis kehtivaid reegleid, huvipakkuv oli digiteeritud allikate leidmine ka interneti vahendusel. Õpilased tõdesid, et arhiivid ei ole mõeldud vaid ajaloolastele, vaid on kõigile huvilistele avatud.

Hilja Kattago
Ajaloo õpetaja