19 nov.

12. – 15. november 2013 toimus Saksamaal Münchenis üks maailma juhtivamaid elektroonikavaldkonna messe Productronica, kus riigid ja ettevõtted tutvustavad uuenduslikke tehnoloogiaid ja lähenemisi elektroonikatootmisele ning mille raames toimub hulgaliselt koostöökohtumisi nii ettevõtete kui valdkonnaliitude vahel.

Käesoleva aasta messil Productronica 2013 viibis Ameerika Elektroonikatööstuste Liidu IPC kutsel Tallinna Polütehnikumi IT- ja telekommunikatsiooni erialaosakonna juhataja Andres Ojalill. Kohtumisel IPC sertifitseerimisdirektori Jack Crawfordi ja IPC Euroopa esindaja Lars Walliniga arutati seni tehtu üle ning peeti plaane edasiste tegevuste osas. IPC avaldas tunnustust Tallinna Polütehnikumi senise tegevuse kohta ja avaldas lootust tulevikus veelgi produktiivsema koostöö osas. Eraldi teemana käsitleti IPC standardite tõlkimist eesti keelde ning lepiti kokku esialgne plaan standardite tõlgete teostamiseks. Kohtumise üheks tähtsaks tulemuseks oli veel kokkuleppe saavutamine selles, et järgmise aasta veebruarikuus, täpsemalt 26.-27. veebruaril 2014. a., korraldatakse Tallinna Polütehnikumis kahepäevane seminar/konverents, kus esinevad nii Lars Wallin Rootsist kui Jack Crawford USA-st ning mille jooksul saavad Eesti elektroonikaettevõtete esindajad küsida otse algallikast IPC standardite ja tegevuste kohta kõike mis vähegi huvi pakub. Samuti tegi Jack Crawford Andres Ojalillele ettepaneku osaleda 2014. a. märtsis Las Vegases toimuva IPC APEX EXPO raames aset leidvatel IPC tehniliste arendusrühmade nõupidamistel kui Eesti esindaja IPC poolel.

Andres Ojalille kutsel viibis IPC kohtumisel ka Eesti Elektroonikatööstuse Liidu esindaja Arno Kolk, kes arutas Eesti ettevõtete koostöövõimalusi IPC-ga ning sõlmis eelkokkuleppe Eesti Elektroonikatööstuse Liidu ja IPC vahelise koostöölepingu sõlmimiseks, mille tulemusena saavad Eesti ettevõtted IPC liikmemaksust ja kõikidelt materjalidelt allahindlust 50%.

Tallinna Polütehnikum standardite IPC A-610,  IPC-A-620 ja J-STD-001tunnustatud ja volitatud koolituskeskus ning täidab ka esmase IPC kontakt-tugikeskuse ülesandeid. Edaspidi on kavas laiendada koolituskeskuse (sh. koolitajate koolituse osas) staatust ka teiste standardite (IPC-7711/21 ja  IPC A-600) osas. 

Andres Ojalill
IT ja telekommunikatsiooni erialaosakonna juhataja