13 märts

24. veebruar – 4. märts 2012. Tallinna Polütehnikumi IT ja telekommunikatsiooni erialaosakonna juhataja Andres Ojalill osales Ameerika Ühendriikides San Diegos toimunud ülemaailmsel IPC konverentsil APEX EXPO.

IPC on USA-s asuv elektroonikatööstuseid ühendav mittetulundusettevõte, mille põhiliseks eesmärgiks on elektroonikatööstuse standardite ja standardi koolitusprogrammide arendamine ning sertifikaatide väljastamine. IPC aastakonverentsi APEX EXPO, kuhu tavapäraselt tuleb kokku kogu maailma elektroonikatööstuse paremik, raames sertifitseeritakse IPC treenereid, korraldatakse mitmeid arendusseminare IPC standardite edasiarendamiseks ja uute standardite loomiseks, tehakse väga mitmeid tehnikaalaseid ettekandeid uusimatest tehnoloogiatest ning värskematest teadusuuringutest elektroonikavaldkonnas, lisaks toimub konverentsi raames maailma tipp-tootmistehnoloogiate esitlusmess, kus rohkem kui neljasada ettevõtet üle kogu maailma esitlevad kõige innovatiivsemaid tootmises kasutatavaid materjale, tehnoloogiaid ja masinaid, lisaks tunnustatakse kõiki elektroonikatööstuse arendamisele kaasaaidanuid.

Käesoleva aasta konverentsil osales tootmisspetsialiste enam kui viiekümnest riigist, kes vahetasid kogemusi ja jagasid teadmisi ning lõid kontakte edasiseks koostööks.

Andres Ojalill on sertifitseeritud IPC treener nelja IPC standardi IPC-A-610, IPC-A-620, J-STD-001 ja IPC-7711/21 ulatuses ning tegutseb Eestis kui sõltumatu IPC ekspert.