17 apr.

25.- 30. märtsini 2012.a. viibisid kaks Tallinna Polütehnikumi õpilast koos õpetaja ja projektijuhi Ege Meistriga Comeniuse programmi „In-service Training Company – a Multinational Virtual Services Company – A Path to Develop New Professional Skills“ raames Poolas Lubinis, kus toimus selle projekti eelviimane töökohtumine.

Kokkusaamise peateemaks oli tavapäraselt erinevate töötubade korraldamine, kusjuures iga töötuba oli soovitatavalt praktilise õpetuse näol, mille käigus võis ühte-teist selgeks õppida või siis ka teoreetiline esitlus. Praktiliste õpetuste seast üks huvitavamaid oli meie õpilaste töötuba, kus sai proovida paberi stoosimist (ehk otsastamist). Väga aktiivselt järgiti „õpetajate“ juhendamist ja prooviti kätt erinevate stoosimisvõtetega. Väga mõtlemapanev oli Läti õpilaste värviõpetus toitude valimisel ehk millist värvi toit missugust mõju inimesele avaldab, töötoa lõpetuseks said valmis kujutised erinevat värvi puuviljadest. Huvitav oli Portugali töötuba laevasõlmede tegemisest, aga väga suurt elevust tekitas ka nende teine töötuba, kus õpilastest juhendajate käe all õpiti videofilmi tegemist.

Töökohtumisel osalejatel oli võimalus külastada Poola ühte suurimat linna Wroc?aw’i ja tutvuda sealsete vaatamisväärsustega. Väga sügava mulje jättis Rogo?nica’s asuva endise Saksa koonduslaagri Gross-Rosen’i külastus.

Viimane töökohtumine Comeniuse programmi raames toimub käesoleva aasta maikuus Türgis, Buçakis.

Projekti kohta lähemalt: Comeniuse programm.

Ege Meister
Täiskasvanukoolituse osakonna juhataja kt.- projektijuht

 

Fotod: Ege Meister, erakogu.