27 apr.

23. aprillil 2015 käisid meie kooli multimeedia (veebispetsialist) I ja II kursuse (õpperühmade MA-13 ja MM-14) õpilased ning üks fotograafi ja üks trükiettevalmistaja eriala õpilane külas Helsingi audiovisuaalseid erialasid õpetavas ametikoolis AV-stadi. Külaskäigu korraldasid rühmajuhatajad Marge Robam ja Helen Ojamets, kaasas olid meie IT juht Toivo Pärnpuu ja fotograafia õpetaja Rain Tirul.

Meie õpilasi ja õpetajaid võtsid vastu AV-osakonna juht Jaana Vestergren, kes hiljuti Tallinna Polütehnikumis külas käis, ja rahvusvaheliste suhete juht Taina Rahkola. AV-stadi õppehoone asub moodsa arhitektuuriga Arabia elurajoonis, ehitisel on läbi mitme korruse kõrguv aatrium, milles esitletakse õpilaste töid; stuudiod ja tööruumid on õpilastele avatud ka õhtutundidel ja nädalavahetusel ning on varustatud suurepärase tehnikaga. Meie tutvumine kooliga algas sealses kinosaalis, kus esitleti filmi, milles õpilased andsid ülevaate õppetöö korraldust, jagasides ühtlasi vaimustust oma õpingutest ning sellest, et õpetajad on pigem kui toetavad kogenud kolleegid. Seejärel külastasime filmi ja animatsiooni erialade tunde, filmiõpetaja Pentti Kasurinen esitles oma õpilaste Saaremaal Sõrves ülevõetud filmi “Majakka”. Meie fotoõpetaja Rain Tirul märkis, et mõned aastad tagasi tehti sama kooli õpetajatega Muhus koostööd ja selle valguses arutlesime tulevase võimaliku samalaadse koostöö üle ning lõpuks esitlesime ka meie oma kooli filmiringi õpilaste tehtud tehnikumi tutvustavat videot.

Kokkuvõtteks võib õelda, et nii õpilased kui õpetajad olid ühe vaimustava kogemuse võrra rikkamad.

Marge Robam
Meedia erialaosakonna kutseõpetaja
MA-13 rühmajuhataja