17 märts

27. veebruarist – 4. märtsini 2011.a. viibisid neli Tallinna Polütehnikumi õpilast koos õpetaja ja projektijuhi Ege Meistriga Comeniuse programmi „In-service Training Company – a Multinational Virtual Services Company – A Path to Develop New Professional Skills“ raames Hispaanias, Valencias, kus toimus järjekordne töökohtumine.

Seekordse kokkusaamise peateemaks oli erinevate töötubade korraldamine, kus iga osalejamaa (Eesti, Portugal, Hispaania, Itaalia, Poola, Läti, Türgi) pidi ette valmistama vastavalt oma kooli spetsiifikale tunniajalise töötoa selliselt, et selle töötoa käigus oleks võimalik teistele osalejatele ka midagi õpetada. Koolid olid valmis saanud nii teoreetiliste esitlustega, näiteks üks kool rääkis oma kodulinna ajaloost, kui ka mitmete praktiliste õpetustega, nagu türgi kohvi valmistamine, küpsetamine jne.

Tallinna Polütehnikumi õpilased olid valinud praktilise töö: esitleti elektroonika töötuba, milles osalejad pidid jootma trükkplaadile erinevaid komponente ning lõpptulemuseks saama valmis vilkuvate tuledega „Õnneratta“. Töötoa ettevalmistamisel pidid meie õpilased kodus ette ära tegema päris keerulise töö, kuna enamik osalejaid olid üldhariduskoolidest ega olnud seetõttu varem elektroonika praktilisest tunnist osa võtnud. Elektroonika töötuba tuli läbi viia esimese päeva õhtul, kui kõik olid juba väsinud ning ootasid päeva lõppu, kuid Relika (trükitehnoloogia III kursus) oskas oma väga emotsionaalse töötoa tutvustusega kõik õpilased kaasa haarata, väsimus oli kui käega pühitud ning kõik asusid usinasti jootma ja olid kogu hingega töö juures. Kõik meie õpilased (Kristi, Relika, Sander ja Mario) andsid endast parima, et aidata neid, kes abi vajasid, olles juhendajatena nii suurepärased, et enamikel töötoas osalejatest hakkas „Õnneratas“ ka tööle. Vilkuvate tulede omanike silmad särasid sama palju kui ratta tulukesed. Kohtumise lõppedes hindasid läbiviidud töötubasid nii õpilased kui ka õpetajad, Tallinna Polütehnikumi õpilaste töötuba sai kõikidelt osalejatelt maksimumpunktid.

Töökohtumine oli populaarne ka Valencia uudistekanalite seas, kohalikus televisioonis näidati täiskogu istungilt ülevaadet ja kohalikus ajalehes ilmus päevakajaline artikkel, samuti olid kõik projekti delegatsioonid kutsutud Valencia linnapea vastuvõtule.

Järgmine töökohtumine Comeniuse programmi raames toimub juunis ja sedakorda ootame külalisi Eestisse ja Lätti.

Ege Meister
Täiskasvanukoolituse osakonna juhataja kt. – projektijuht.

Projekti kohta lähemalt: Comeniuse programm.

Vaata ka uudist: Esimene töökohtumine Comeniuse programmi raames.

  

Fotod: Ege Meister, Kristi Tölp. Hetked töötoast, Valencia.