14 märts

Kümme aastat Pärnu Ühisgümnaasiumi noorte oma ajalehte „Haamer“ on tähelepanuvääriv sündmus tänapäeva koolielus. Noorte soov õppimisest vabal ajal tegeleda millegagi, mis võiks neil aidata kujundada oma tulevikku, on igati toetustvääriv.

Igasugune tõsisem noorte poolt organiseeritud tegevus vajab kooli, õpetajate, ettevõtete, tööstuse jne. suurendatud tähelepanu, et koolist tööellu suunduvad noored oskaksid õigesti hinnata tegelikku argielu ja eluväärtusi. Pärnu Ühisgümnaasiumi noorte eluterve arutelu elust enesest ja koolist näitab, et Eestimaal kasvab uus põlvkond, keda ühiskond nii väga vajab.

Selleks, et 10. aastane noorte ajaleht „Haamer“ oleks juubelivääriline, ühinesid erinevad ettevõtted ja toetasid ajalehe trükkimist trükikojas, tõelisel ajalehe trükimasinal. Ajalehe “Haamer” toimetajad viibisid trükiprotsessi juures ning jälgisid igat trükkimisega seotud tegevust kuni ajalehe valmimiseni.

Aastate jooksul on Pärnu Ühisgümnaasiumi noorte ajalehe „Haamer“ toimetamisega tegelenutest mitmed leidnud oma elukutse ajakirjanikuna, kujundaja-küljendajana …

„Haamer“ – hoia oma haamer edaspidigi löögivalmis ja jätka samas vaimus koolielu kajastamist, sest nii ajakirjandus kui ka trükitööstus vajavad oma ridadesse arukaid ja teotahtelisi noori. Sära ja vahetu siirus noorte silmades on hindamatu väärtus, mida tuleb hoida ja lasta süttida!

Jõudu edaspidiseks soovivad: Raba EM (Pärnu), Overall Eesti ja Tallinna Polütehnikum.

   

E.Kerneri fotodel:
Trükkplaat, lehtede transport, toimetajad koos trükisooja väljaandega, üks lehekülg ajalehest “Haamer”.