30 märts

Tallinna Polütehnikumi kauaaegne partner Liceo Statale „Lucrezia della Valle“(Itaalia, Cosenza) korraldas märtsikuu viimasel täisnädalal koostöös kohaliku omavalitusega teaduse ja tehnika nädala „Settimana della Cultura Scientifica e Tecnologica“, millest 20. – 24. märtsil 2017 võtsid osa ka meie kooli neli õpilast: kaks IT-16E, üks TA-16E ja üks õpperühmast AV-16 koos projektijuht Ege Meistri ja IT erialaosakonna õpetaja Kaupo Nõlvakuga. Teaduste nädalal toimusid mitmed erinevad seminarid ja töötoad, kus kõikide koolide õpilased koos oma juhendajatega tutvustasid uudsemaid lähenemisviise nii toitlustuses, meditsiinis kui ka tehnikaaladel. Kui enamus töötubadest olid pigem esitlused, siis meie kooli õpilased korraldasid praktilisema töötoa, kus kõik soovijad võisid ise järele proovida, kuidas käib paberil programmeerimine ja huvilisi jätkus ohtralt! Lisaks võtsime osa ka suurest teaduskonverentsist, kus sõna võtsid tuntud Itaalia teadlased ja ülikoolide õppejõud. Täiendavalt oli meil vabal ajal võimalus tutvuda kohaliku elu-oluga ning õpilased said proovile panna oma võõrkeeleoskused, et suhelda eakaaslastega nii Itaaliast kui ka Hispaaniast.

Teaduste nädalal osalesid koolid üle kogu Itaalia ning lisaks olid külalistena kutsutud Tallinna Polütehnikum Eestist ja üks kutsekool Hispaaniast – IES LA SENIA, Paiporta. Samalaadne ettevõtmine on plaanis ka järgmisel aastal ning Tallinna Polütehnikum on sellest samuti osa võtma kutsutud.

Vaata YouTube’st ülevaadet teaduskonverentsist (itaalia keeles)

Ege Meister
projektijuht

Foto Ege Meister. Töötuba.