19 apr.

17. aprill 2013. Meie kooli kahel kolmanda kursuse õpperühmal – AV-10 ja PV-10 – oli ettevõtluse õppetundide raames külas Eesti Kulinaariainstituudi asutaja, Eesti restoranikultuuri grand old man Dimitri Demjanov. Hr. Demjanov rääkis, kuidas Eesti võistkond kokkade olümpiaks kutsutaval Bocuse d`Or võistlusel Prantsusmaal käis, näitas filmiklippe, millest noortel kuulajatel oli võimalik nii laevaköökide e. kambüüside kui ka restoraniköökide, samuti ka nendes valmistatavate roogade kohta palju uut ja huvitavat teada saada. Meie külaline oskas veenvalt, oma kogemustele tuginedes edasi anda sõnumi, et meie kõikide elus on vajalik osata näha kaugemat eesmärki, ilma selleta elame vaid tänases päevas, et tähtis pole elukoht, vaid oskus tunda iseennast ning olla valmis kogu elu kestvaks õppeks. 

Fotol. Dimitri Demjanov, õpetaja Elena Kudashova ning õpperühmade AV-10 ja PV-10 õpilased.