24 okt.

24. kuni 26. oktoobril 2017. a. külastab Tallinna Polütehnikumi IPC (Association Connecting Electronics Industries) asepresident David W. Bergman USA-st. Oma Eestis viibimise ajal külastab ta Tallinna Polütehnikumis asuvat rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud IPC koolituskeskust, kohtudes Tallinna Polütehnikumi juhtkonnaga ning Tallinna Polütehnikumis töötavate sertifitseeritud koolitajatega ja meisterkoolitajatega (CIT – Certified IPC Trainers ja MIT – Certified IPC Master Trainers).

Ühtlasi külastab David seoses Eesti Euroopa Liidu eesistumisega Eestis toimuvat konverentsi “Manufuture 2017 – Moving up the Value Chain” ning teeb seal ettekande teemal “IPC smart factory standards”, mis on otseselt ja väga tihedalt seotud Euroopas palju räägitud programmi “Industry 4.0” eesmärkide saavutamisega. “IPC smart factory standards” programmi käegakatsutavaid tulemusi saab näha juba novembris Saksamaal toimuval messil Productronica 2017.

David W. Bergman on IPC (Association Connecting Electronics Industries, IPC – elektroonikatööstuse liit) standardiarenduse ja koolituse valdkonna asepresident. Ta on töötanud IPC-s rohkem kui 37 aastat ning on sellest enam kui 30 aastat juhtinud standardiarenduse, hariduse ja sertifitseerimise eest vastutavat meeskonda. David on ühtlasi vastutav koostöö eest tütarorganisatsioonidega ja ta valiti kümneks aastaks organisatsiooni World Electronic Circuit Council peasekretäriks. Pingutuste eest leida alternatiiv trükkplaadikoostude puhastustehnoloogiatele on teda pärjatud mitmete auhindadega, nagu U.S. EPA’s Stratospheric Ozone Protection Award ning “Best of the Best” Stratospheric Ozone Protection Award, samuti on ta saanud auhinna Soldertec Global’s Lead Free Solder Award. Davidil on University of Illinois-Chicago teaduskraad bioloogia ja keemia erialal.

Tallinna Polütehnikum on ametlikult litsenseeritud ja autoriseeritud IPC koolituskeskus aastast 2013 ning on alates sellest ajast pälvinud hulgaliselt tunnustust nii rahvusvahelisel areenil kui ka Eestis.
Tallinna Polütehnikumis töötab kolm rahvusvaheliselt sertifitseeritud meisterkoolitajat (Master IPC Trainer) ja kaks sertifitseeritud koolitajat (Certified IPC Trainer), kes koolitavad elektroonikatööstusele vajalikke sertifitseeritud koolitajaid ja sertifitseeritud spetsialiste kogu maailmas.

Täna pakub Tallinna Polütehnikum sertifitseerimist eesti, vene ja inglise keeles viiele enamlevinud IPC sertfitserimisprogrammile:
J-STD-001 – Requirements for Soldered Electrical and Electronic Assemblies (including Lead Free)
IPC-A-600 – Acceptability of Printed Boards
IPC-A-610 – Acceptability of Electronic Assemblies (including Lead Free)
IPC/WHMA-A-620 – Requirements and Acceptance for Cable and Wire Harness Assemblies (including Lead Free)
IPC-7711/21 – Rework of Electronic Assemblies/Repair and Modification of Printed Boards and Electronic Assemblies (including Lead Free).

Tallinna Polütehnikumi Elektroonika eriala lõpetajad saavad lisaks lõputunnistusele ja kutsetunnistusele ja rahvusvaheliselt tunnustatud IPC spetsialisti sertifikaadi, mida tunnustatakse kogu globaalses elektroonikatööstuses.

Andres Ojalill
Tallinna Polütehnikumi IT ja elektroonika kompetentsijuht