18 juuni

27. maist – 1. juunini 2012.a. viibisid kaks Tallinna Polütehnikumi õpilast koos õpetaja ja projektijuhi Ege Meistri ja kantseleijuhi Aide Teetlausiga Comeniuse programmi „In-service Training Company – a Multinational Virtual Services Company – A Path to Develop New Professional Skills“ raames Türgis, Buçakis, kus toimus kaks aastat kestnud projekti viimane töökohtumine.

Tavapäraselt oli ka seekordse kokkusaamise peateemaks erinevate töötubade korraldamine, kus iga osalejamaa (Eesti, Portugal, Hispaania, Itaalia, Poola, Läti, Türgi) valmistas ette ühe tunniajalise esitluse vastavalt oma kooli spetsiifikale. Seekord olid ülekaalus praktilised töötoad, kus õpetati erinevate muusikariistade valmistamist, marmortehnikas piltide tegemist, pabersalvrätikutest erinevate kujude meisterdamist; Itaalia noored õpetasid oma kodumaal “ellujäämiseks” vajalikke fraase jne. Meie õpilaste ettevalmistatud töötoaks oli traditsiooniliselt praktiline töö meie koolis õpetatavast – kaabliühenduste tegemine.

Kuuepäevase töökohtumise raames jõuti töötubades kaasalöömise kõrvalt tutvuda ka Türgi looduse ja kultuuriga: külastasime marmoritehast, Sagalassose antiikset linna, Aspendose antiikteatrit ning imetlesime Manavgati juga. Kogu Türgis veedetud aja jooksul tundsime, et meie eest hoolitsetakse nagu oma pereliikmete eest.

Comeniuse projekt on nüüd lõppenud, kuid kõlama jäi kõikide ühine soov veelkord kokku saada. Sellised projektid ja kohtumised avardavad õpilaste silmaringi ja laseb neil tekkida arusaamise erinevatest keeltest ja kultuuridest.

Programmi kohta vaata lähemalt: Comeniuse programm.

Ege Meister
õpetaja ja projetijuht.

  

Fotod: A.Teetlaus, E.Meister, erakogu.